Ratlecommentedweek 717d ago
@Toiletmucus, I find it really enjoyable to grow, it's addictive wanting to achieve the best results. I slowly invested in my grows and improvements followed. My set up cost around 500 but I purchased at different stages, that includes nutrients. It's considered small but I only grow one or two plants at a time. Two is max for my size, fills the whole tent. I get between 6-8 ounces a grow now. Have fun, you'll learn a lot the more you grow.
like 1